Substancja wiąże wodę, chroni przed wysuszeniem, wygładza naskórek i wspiera właściwości ochronne skóry.
Substancja jest całkowicie bezpieczna, ponieważ stanowi naturalny składnik ludzkiej skóry. Wiąże ze sobą włókna kolagenowe i elastylowe. Jako komponent macierzy międzykomórkowej skóry właściwej odpowiada za wiązanie wody i utrzymywanie jej odpowiednich ilości w tkankach, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może wiązać maksymalnie aż 250 cząsteczek wody. Wraz z wiekiem naturalna zawartość kwasu hialuronowego w ludzkim organizmie spada, na skutek czego tworzą się zmarszczki, skóra wiotczeje, a owal twarzy traci swoją wyrazistość i regularność. Dermatologia estetyczna niweluje te efekty poprzez zabiegi polegające na wstrzykiwaniu syntetycznego kwasu hialuronowego.
Wskazania do zabiegu to zmarszczki płytkie i głębokie, zmarszczki mimiczne, wiotkość skóry, powiększanie ust i modelowanie ich konturu.
Produkt jest wolny od zawartości jakichkolwiek komponentów pochodzenia zwierzęcego. Z tego względu nie wywołuje reakcji alergicznych u osób uczulonych na niektóre produkty spożywcze, takie jak mięso kurczaka, jaja i ryby. Ponadto nie istnieje ryzyko przenoszenia za pośrednictwem kwasu hialuronowego chorób między gatunkami. Ze względu na całkowite bezpieczeństwo zastosowanie preparatu nie musi być poprzedzone żadnymi testami wstępnymi, co pozwala na natychmiastowe wykonanie zabiegu.
Preparat kwasu hialuronowego występuje pod postacią przezroczystego żelu umieszczonego w jednorazowej strzykawce, od razu gotowej do użytku. Zabiegi przeprowadza się ,w wykonując odpowiednią ilość drobnych nakłuć. Efekt zastosowania substancji utrzymuje się przez długi czas, ale nie ma charakteru permanentnego. Gdy żel całkowicie wchłonie się w tkankę, nie pozostawia po sobie żadnego śladu.
Cząsteczki żelu wchłaniają się przez dłuższy czas, dzięki czemu pacjent może podjąć decyzję o poddaniu się zabiegowi uzupełniającemu. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po 6-12 miesiącach od pierwszego wypełnienia zmarszczek lub korekty twarzy. Powiększenie i modelowanie ust wymaga zabiegu uzupełniającego po upływie 6 miesięcy.
Bezpośrednio po zabiegu na miejscach poddanych działaniu kwasu hialuronowego może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, ale ustępują one bez śladu po kilku godzinach.
Preparat dostępny jest w różnych gęstościach i wytwarzany przez różnych producentów. Poszczególne preparaty różnią się od siebie gęstością konsystencji i stężeniem kwasu hialuronowego, dostosowanym do konkretnego miejsca występowania zmarszczek, ich głębokości i innych partii poddawanych zabiegowi (usta, owal twarzy).
Preparaty kwasu hialuronowego występują na rynku w trzech różnych gęstościach:
- Gęstość standardowa jest przeznaczona do wypełniania płytkich zmarszczek, kurzych łapek i zmarszczek pojawiających się w okolicach ust.
- Średnia gęstość służy korekcji zmarszczek na czole, na policzkach i pomiędzy brwiami.
- Preparat o największej gęstości likwiduje głębokie, szpecące fałdy biegnące od nosa do warg.
Przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest niewiele. Należy z niego zrezygnować w przypadku pojawienia się opryszczki wargowej oraz podczas krwawienia menstruacyjnego. Decyzję o powiększeniu ust powinny odłożyć na później kobiety ciężarne i karmiące piersią.
Efekt zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego to odmłodzona skóra, która przez wiele miesięcy zachowuje doskonałą formę i zdrowy wygląd. Skóra pozostaje odpowiednio nawilżona. Poprawia się nie tylko wygląd cery, ale samopoczucie. Piękna skóra, pozbawiona mankamentów dodaje pewności siebie!.
Czytaj również: