Wprowadzenie kolagenu do terapii dało nowe możliwości w rekonstrukcji i odbudowie tkanek. Jest to wyłączna procedura medyczna wykonywana przez lekarza. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej minioną sprężystość i naturalny blask.
Co to jest kolagen?
Kolagen jest głównym budulcem skóry. Niestety wraz z upływem lat jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia roczna utrata kolagenu to aż 1,5%, skutkiem tego jest powstanie pierwszych zmarszczek.W procesie starzenia się dochodzi do spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, zmniejsza ilości podskórnej tkanki tłuszczowej, osłabienia mięśni twarzy. Efektem tego są widoczne zmiany w owalu twarzy oraz pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych. Skuteczną metodą przeciwdziałania temu jest uzupełnianie niedoborów kolagenu oraz niwelowanie efektów jego ubytku.
Co istotne, terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny). Zabieg jest małoinwazyjny, przez co nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Przeznaczony jest do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała.
Jak często wykonuje się zabieg?
Terapia składa się z kilku zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki wykonywanych w odstępie co 2 tygodnie. Pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy.
Wskazania:
- wspomaganie biorewitalizacji przede wszystkim skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ale również całego ciała
- regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
- poprawa elastyczności i sprężystości skóry
- zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek
- leczenie blizn zanikowych, potrądzikowych, pooperacyjnych, rozstępów
Przeciwskazania:
- ciąża, okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- cukrzyca
- tendencje do powstawania bliznowców
- aktywne zakażenia okolicy zabiegu
- choroba nowotworowa